МИЛУОКИ (AP) — Док Ривърс спечели 1099-ия си мач от

...

Ривърс печели номер 1099, след като Бъкс победи Хорнетс със 120-84, за да изпрати Шарлът до 10-та поредна загуба

МИЛУОКИ (AP) — Док Ривърс завоюва 1099-ия си мач от постоянния сезон, с цел да се реалокира на осмо място в листата на НБА, Деймиън Лилард вкара 26 точки при завръщането си след неявяване от два мача заради травма, а Милуоки Бъкс преодоля Шарлът със 120-84 в петък вечер, с цел да изпрати Хорнетс до 10-ата им поредна загуба.

Малик Бийзли вкара седем тройки от девет опита и приключи с 21 точки за Милуоки, който се усъвършенства до 2-5 под управлението на Ривърс, който размени Ейдриън Грифин. Ривърс изпревари Лари Браун в листата с победи в постоянния сезон.

Янис Адетокумбо означи 15 точки и 15 битки единствено за 24 минути, а Боби Портис добави 18 точки и седем битки.

Бъкс водеха с 28 точки на полувремето и усилиха преднината си до цели 42 през втората част.

Лилард пропусна предходните два мача – и двете загуби – с навехнат ляв гален, само че не сподели неприятни последствия в петък. Той вкара 9 от 18 и добави осем асистенции за 29 минути.