Милиардерът основател на Microsoft Бил Гейтс, чието състоянието е 116,5

...
Милиардерът основател на Microsoft Бил Гейтс, чието състоянието е 116,5
Коментари Харесай

Бил Гейтс разпределя 200 млрд. долара от богатството си в помощ на Африка

Милиардерът създател на Microsoft Бил Гейтс, чието положението е 116,5 милиарда $ и е на 13-то място в света съгласно Forbes, има намерение да употребява забележителна част от благосъстоянието си за решение на проблеми в Африка. Той разгласи това на уеб страницата на Африканския съюз, съгласно изказване на фондация Гейтс. 

„ Наскоро се ангажирах да разпределя благосъстоянието си през идващите 20 години. По-голямата част от тези пари ще отидат за подкрепяне на решаването на проблеми тук, в Африка “, даде обещание Гейтс.

Бюджетът на фондацията за идващите 20 години ще бъде 200 милиарда $, а Гейтс има намерение да подари най-голямата част от благосъстоянието си на организацията. След този интервал фондацията ще приключи активността си. Организацията работи в Африка от доста години и има офиси в Етиопия, Южна Африка, Кения, Нигерия и Сенегал. Предприемачът означи, че страните от континента могат да „ поемат по пътя към разцвет “, като отключат човешкия капацитет посредством развиване на опазването на здравето и образованието. Той акцентира смисъла на първичната здравна помощ и обезпечаването на качеството на живот на бременните дами и дребните деца. Гейтс също по този начин похвали Африка за напъните ѝ за внедряване на изкуствен интелект за решение на основни проблеми.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР