МИЛАНО (AP) — Пауло Дибала вкарва отново и създава още

...

Дибала отбелязва отново, докато възраждането на Рома продължава под ръководството на Де Роси с победа в Монца

МИЛАНО (AP) — Пауло Дибала вкарва още веднъж и основава още един гол, откакто Рома завоюва Монца с 4-1 в Серия А в събота, с цел да продължи своето възобновление под управлението на треньора Даниеле Де Роси.

Точно след хеттрик против Торино в понеделник, Дибала направи още една добра игра с директен свободен удар в 63-ата минута след голове на Лоренцо Пелегрини и Ромелу Лукаку.

Леандро Паредес осъществя късна дузпа, след което Андреа Карбони означи успокоителен гол за Монца.

Рома завоюва всички като се изключи един от седемте си мача в Серия А, откогато Де Роси размени уволнения Жозе Моуриньо и се изкачи до пето място, на точка зад Болоня. Столичният отбор доближи и до осминафиналите на Лига Европа, където ще се изправи против Брайтън в четвъртък.

Монца беше непобеден в предходните си пет мача, само че Рома пое цялостен надзор над занимателния мач в края на първото полувреме.

Седем минути преди полувремето Лукаку отклони подаването на Брайън Криста...