Алиса Лиу се намира в рамките на 2 точки от лидерството в олимпийското свободно пързаляне в четвъртък вечер
МИЛАНО (AP) — Алиса Лиу ще се опита да постави завършек на 24-годишната суша за американските дами в олимпийското фигурно пързаляне в четвъртък вечер, когато „ Ангелът на острието “ се пробва да преследва японските съпернички Ами Накай и Каори Сакамото в свободното пързаляне на Игрите в Кортина в Милано.
The 20-годишният Лиу завоюва 76,59 точки за безупречна къса стратегия във вторник вечерта, оставяйки свободомислещата родом от региона на залива на Сан Франциско малко повече от две точки зад Накай и по-малко от точка от Сакамото в самостоятелното съревнование.
В Съединени американски щати не е имало жена, застанала на олимпийски подиум от Сара Хюз в Солт Лейк Сити през 2002 година Игри.
Попитана дали Лиу мисли, че може да изпревари Накаи и Сакамото, тя отговори: " Не мисля за такива неща. Дали ще ги победя или не, не е моята цел. Целта ми е просто да извършвам стратегиите си и да споделя историята си и не е нужно да бъда над или под някого, с цел да го направя. "
Точно това отношение разреши на Лиу...
Прочетете целия текст »




