Милан стигна до трудна победа над Фрозиноне с 3:2 като

...

Милан се измъчи за 3:2 над Фрозиноне

Милан стигна до сложна победа над Фрозиноне с 3:2 като посетител в мач от 23-ия кръг на Серия А. И двата отбора водеха, и двата отбора имаха да наваксват, само че в последна сметка росонирите завоюваха. Успехът е трети подред за отбора на Стефано Пиоли като посетител.

На стадион „ Бенито Стирпе “ Оливие Жиру откри резултата в интерес на колоса от Милано в 17-а минута. Домакините обаче обърнаха до 2:1 с голове на Матиас Суле в 24-а и Лука Мацители в 65-а минути. Суле вкара от дузпа.

Натискът на Милан в последните минути даде резултат. Най-напред Матео Габия изравни в 72-а минута, а след това Лука Йович се разписа за 2:3 в 81-а минута.. Йович пък се беше появил на терена като запаса малко по-рано. Росонерите са тим номер едно в Италия този сезон по голове от дузпи.

Милан има 49 точки от 23 мача и е на трето място в класирането на Серия А. Фрозиноне е на 14-о място с 23 точки. Интер води с 54 точки, има 53, като противниците се срещат на следващия ден.
Източник: flashnews.bg