Милан стана шампион на Италия за 19-и път и първи

...

Милан шампион на Италия за първи път от 11 години

" Милан " стана първенец на Италия за 19-и път и първи от 11 години насам. „ Росонерите “ не позволиха изненада в последния кръг на " калчото " и след победа с 3:0 като посетител над " Сасуоло " приключиха на върха с две точки пред втория " Интер ", който също завоюва последния си мач вкъщи против " Сампдория " също с 3:0.

" Дявола " реши ориста на купата още до почивката, когато паднаха и трите гола. Оливие Жиру вкара два, а Франк Кесие добави третия, като за всичките асистира Рафаел Леао.

През втората част Златан Ибрахимович се появи в игра за " Милан " и не след дълго прати топката в мрежата на " Сасуоло " с глава, само че попадението бе анулирано поради засада.

" Милан " се нуждаеше единствено от точка,за да победи с купата и с лекост извърши задача. Тимът на Стефано Пиоли се усещаше хазаин на стадиона на Сасуоло, като 18 000 тифози на тима сътвориха подобаваща шампионска атмосфера за обичания си отбор.

https://www.clubz.bg/uploads/2022/05/Милан почитатели Дуомо май 2022 АП.jpg " border= " 0 " alt= " " width= " 800 " height= " 533 " />

В същото време ентусиастите стартираха шампионските празненства на фамозния площад " Дуомо " още преди последния съдийски сигнал.

Третото място е за " Наполи ", а четвъртото за " Ювентус " - те допълват карето за Шампионската лига. Идната седмица " Рома " играе край в Лигата на конференциите с " Фейенорд ".