Милан разгроми с 5:1 като гост Аустрия (Виена) в мач

...

Милан тръгна с разгром в Лига Европа

Милан разгроми с 5:1 като посетител Аустрия (Виена) в мач от Група " D " на Лига Европа. Новото попълнение Андре Силва заби хеттрик, а Хакан Чалханоглу и Сусо прибавиха по един гол. За австрийския отбор се разписа Александър Боркович.

В 7-ата минута " росонерите " излязоха напред в резултата. Калинич откриха Чалханоглу и турчинът без да се бави с удар отвън наказателното поле откри резултата. Три минути по-късно турският плеймейкър асистира на Андре Силва за първото му попадение в срещата.

Снимка 312646
Източник:

В 20-ата минута португалският гений направи стража на домакините беззащитен за трети път. В началото на второто полувреме Александър Боркович върна едно попадение, откакто осъществя с глава след центриране от корнер.

В 56-ата минута Андре Силва оформи своя хеттрик. Португалският стрелец получи отличен пас от Франк Кеси в наказателното поле и матира Хадзикич за четвърти път. Крайното 1:5 оформи Сусо. В 63-ата минута испанецът осъществя прословут гол, откакто овладя топката пред наказателното поле, освободи си и с топовен шут не остави шансове на вратаря на домакините.