Милан разгроми Кротоне с 4:0 в двубой от 21-ия кръг

...

Милан громи в Серия А, Златан и Ребич с по два гола

Милан разгроми Кротоне с 4:0 в дуел от 21-ия кръг на Серия “А”, игран на “Джузепе Меаца ". Златан Ибрахимович (30', 64') и Анте Ребич (69', 70') означиха по две попадения.
Снимка: БГНЕС  Милан громи в Серия А, Златан и Ребич с по два гола (ВИДЕО)
Още в шестата минута Давиде Калабрия прати топката в противниковата мрежа, само че попадението не беше прието заради засада. В деветата Унас опитва техничен удар, само че Джанлуиджи Донарума се протегна и го мазета в корнер.

Само минута по-късно Ди Кармине стреля с глава от добра позиция, само че не съумя да откри задачата. В 16-ата пред Калабрия се откри нов късмет, само че Алекс Кордас мазета удара му от близко.

В 25-ата Леао опропасти рискова офанзива на домакините, с което си навлече гнева на своите съотборници. Пет минути по-късно обаче португалецът направи добра композиция с Ибрахимович, която разреши на шведа да вкара своя клубен гол номер 500. Така той се причисли към Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които са единствените други дейни футболисти с това достижение. В 42-ата минута Ди Кармине не затрудни Донарума със своя удар с глава.
В 51-ата минута Мейте опитва отдалечен изстрел, който попадна право в ръцете на Кордас. Десет минути по-късно Леао също се опита да се разпише, само че вратарят мазета неговия шут. В 64-ата след осъществяване на тъч Тео Ернандес напредна и подаде към Ибрахимович, който означи второто си попадение в мача. Пет минути по-късно Ребич също се регистрира с гол, откакто засече с глава центриране от корнер на резервата Хакан Чалханоглу.
Веднага по-късно хърватинът беше прецизен за повторно през днешния ден. Кордас отрази шут на Златан, само че Чалханоглу подаде топката на Ребич, който се разписа от воле. Така за първи път от 2009-а насам двама играчи на " росонерите " вкарват два гола в един мач. В 74-ата Кордас лиши Ибрахимович от опцията да оформи своя хеттрик, след което шведът беше сменен с усмивка на разположение.
Източник: fakti.bg