Милан постигна изключително трудна победа с 2:1 при домакинството на

...

Драматично! Милан би Фиорентина след автогол в самия край

Милан реализира извънредно сложна победа с 2:1 при семейството на Фиорентина в мач от 15-ия кръг на Серия А. Победата за „ росонерите “ пристигна в заключителните секунди на дуела след автогол на Никола Миленкович.

Милан стартира чудесно мача и поведе в резултата още във 2-ата минута с гол на Рафаел Леао.

Фиорентина можеше да изравни резултата още в 8-ата минута, когато след удар на Рикардо Сапонара топката срещна десния непряк дирек на вратата на Чиприян Татарушану.

Фиорентина съумя да изравни резултата в 28-ата минута с гол на Антонин Барак.

Футболистите на Фиорентина имаха искания за дузпа, само че се оказаха неоснователни за съдията.

В 59-ата минута Джонатан Иконе падна в наказателното поле на Милан и имаше искания за дузпа. ВАР прегледа обстановката и бе преценено, че няма съображение да бъде посочена бялата точка.

Пред Оливие Жиру се откри отлична опция в 72-ата минута, само че ударът му не бе прецизен.

Рафаел Леао получи отлична опция в 78-ата минута, само че ударът му не бе прецизен и топката излезе в навън.

Фиорентина можеше да вкара втори гол в 89-ата минута, само че ударът на Джонатан Иконе беше блокиран в последния миг.

Милан още веднъж поведе в резултата във втората минута на добавеното време на мача, когато Никола Миленкович си означи автогол.

Милан е втори във краткотрайното класиране с 33 точки, до момента в който Фиорентина е десети с 19 точки.
Източник: novsport.com