Милан получи две дузпи и спечели гостуването си на Болоня

...

Две дузпи удариха рамо на Милан срещу Болоня

Милан получи две дузпи и завоюва гостуването си на Болоня с 2:1 в 20-ия кръг на Серия А.

С триумфа "червено-черните " продължиха положителната си серия против противника на 11 мача без проваляне от януари 2016 година насам, а с 46 точки се утвърдиха на върха на класирането, с 5 точки задатък пред Интер, който по-късно през днешния ден приема Беневенто.

Момчетата на Силвио Пиоли се отърсиха от разочароващите последни седем дни, в които първо изгубиха с 0:3 вкъщи от Аталанта за състезание, а по-късно отпаднаха на четвъртфиналите в шампионата за националната купа от градския противник Интер с 1:2.

Милан можеше да поведе още в 12-ата минута, само че Лукаш СКорупски съумя да отклони в напречната греда рисков изстрел от фаул на Тео Ернандес.

В средата на първата част гостите получиха дузпа за нарушаване на Мичъл Дайкс против Рафаел Леао. Скорупски съумя да избие удара на Златан Ибрахимович от бялата точка, само че Анте Ребич направи добавка за 1:0 за "росонерите ".

До почивката домакините също проведоха няколко рискови офанзиви, само че Джанлуиджи Донарума избави удари на Никола Сансоне и Николас Домингес.

В 55-ата минута гостите получиха втора дузпа след игра с ръка в пеналта на Адама Сумаоро. Старши треньорът на Болоня Синиша Михайлович реагира остро против решението на основния рефер Даниеле Довери и беше отхвърлен от аварийна пейка. Франк Кесие пък вкара от 11-метровия углавен удар за 2:0.

В 81-ата минута Андреа Поли понижи от близко след асистенция на Андреас Сков Олсен, а малко по-късно Роберто Сориано можеше да изравни с глава, само че Донарума избави.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `