Милан победи Верона с 3:1 в мач от 29-ия кръг

...

Милан постигна ценен успех в гостуването на Верона

Милан победи Верона с 3:1 в мач от 29-ия кръг на Серия А. Отборът от Милано е най-близо до водача и градски противник Интер, въпреки да изостава с 13 точки.

" Росонерите " несъмнено бяха по-активни в напред във времето в хода на първото полувреме на стадион " Маркантонио Бентегоди " във Верона. Фикайо Томори стреля в десния непряк дирек, а Лоренцо Монтипо мазета шут от воле на Ноа Окафор в напречната греда. Кристиан Пулишич бе следващия състезател на гостите, чийто удар срещна греда.

В предпоследната минута на първата част пробив отляво на Тео Ернандес приключи с гол за френския бек.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли побързаха да удвоят задатъка си. Кристиан Пулишич бе прецизен от непосредствена непосредственост.

Тиджани Нослиннамали изоставането на домакините с компактен изстрел от ждроб.

Резервата Самуел Чуквуезе обаче възобнови преднината от два гола за отбора си. Нападателят насочи удар от воле в далечния ъгъл на вратата.

Милан остава на втората позиция в класирането с актив от 62 точки. Верона заема 15-ото място в подреждането с 26 пункта.