Милан победи Салернитана с 2:1 в първия си двубой за

...

Милан стартира 2023 г. с победа – ВИДЕО

Милан победи Салернитана с 2:1 в първия си дуел за 2023-а година. С триумфа росонерите съкратиха разликата до водача на 5 точки. Шампионът на Италия има 36 точки, южняците – 41. Наполи играе по-късно довечера с Интер.

Рафаел Леао даде ранен задатък на Милан още в десетата минута. Пет минути по-късно Сандро Тонали, който асистира за първия гол, удвои за росонерите. Тимът не беше вкарвал две попадения в първите 15 минути от първия кръг.. Дебютиралият вратар на Салернитана Гилермо Очоа направи куп спасявания, с цел да резервира разликата минимална. Той спря Леао, Жиру, Диас и кой ли още не. Мексиканският деец извади общо осем удара.

Диас даже прати топката за трети път в мрежата, само че ВАР анулира попадението. За Салернитана се разписа Федерико Бонацоли в 83-ата минута. Домакините обаче не съумяха да натиснат, с цел да опитат да изравнят.

Източник: flashnews.bg