Милан победи с 5:1 Сампдория в 36-я кръг на Серия

...

Жиру вкара хеттрик при 5:1 над Сампдория

Милан победи с 5:1 Сампдория в 36-я кръг на Серия А и се приближи на точка от четвъртия Лацио. Хеттрик за росонерите вкара Оливие Жиру. Милан има 64 точки, Лацио – 65 и мач по-малко. Третият е с 66 точки.

Рафаел Леао направи 1:0 още в деветата минута. Вече изпадналият Сампдория изравни посредством Фабио Куалярела в 20-ата минута. За 40-годишният нападател това бе първия гол през сезона.

Френският национал Оливие Жиру се разписа на два пъти до края на полувремето, с цел да направи 3:1 за Милан. След почивката Браим Диас се разписа за 4:1, а в 68-ата минута Жиру оформи своя хеттрик. Той е първи за французина с екипа на росонерите. Общо той има 30 гола за Милан в 83 мача. Последният хеттрик на Жиру беше преди седем години – против Астън Вила във Висшата лига. 39-годишният нападател стана и най-възрастният състезател с най-малко 10 гола в шампионатите от Топ 5 на Европа.

Асистенции записаха Диас (две), Тонали и Леао.

Тимът на Стефано Пиоли завоюва за първи път в три мача и за втори следващ път като хазаин. във всички шампионати.
Източник: flashnews.bg