Милан победи с 3:2 Интер и спечели миланското дерби. Двубоят

...

Милан удари Интер в дербито

Милан победи с 3:2 Интер и завоюва миланското дерби. Двубоят беше много забавен и мина през обрати.
Прочетете още
Първо в 21-та минута Кореа изведе Брожович, който проби и с прекрасен изстрел не остави шансове на Менян - 1:0.

Милан се върна в мача още в 28-та минута, когато Сандро Тонали пусна пас към Рафаел Леао и той осъществя за 1:1.

Пълният поврат за Милан пристигна в 54-та минута, когато Леао центрира към Жиру, а опитният нападател на първенеца на Италия вкара за 2:1.

В 60-та минута Рафаел Леао вкара за 3:1 след ужасно осъществяване. Той навлезе в пеналта, навърза пет играчи на Интер и с прекрасен компактен удар вкара трети гол за Милан.

В 67-та минута Дармиан откри Едвин Джеко, който вкара за 3:2 и резервира възможностите на Интер.

До края на мача обаче Интер пропусна на два пъти преференциални положения, а отборът уцели и греда.

Така Милан завоюва дербито с 3:2 и към този момент има 11 точки, а Интер остана на петото място с 9 точки.

Във вторник Милан гостува на Република България Залцбург в първия си мач от групите на Шампионската лига, а Интер приема Байерн Мюнхен в сряда.
Източник: trafficnews.bg