Милан победи с 2:1 ПСЖ и взе първия си успех

...

Милан излъга ПСЖ, Сити стигна елиминациите

Милан победи с 2:1 ПСЖ и взе първия си триумф в група F на Шампионската лига. Росонерите завързаха съществено възела в групата. води в класирането със 7 точки, ПСЖ има 6, Милан е с 5, а Нюкасъл – с 4 точки.

ПСЖ поведе още в деветата минута. Маркиньос продължи центриране, а Милан Шкринияр направи 0:1. Само три минути по-късно Рафаел Леао изравни със задна ножица откакто шут на Оливие Жиру беше блокиран.

Победният гол за росонерите вкара Жиру в 50-ата минута. Французинът засече с глава центриране на Тео Ернандес. Попадението е първо за него в Шампионската лига този сезон.

Мачът означи и завръщането на Джанлуиджи Донарума на „ Сан Сиро “. Той беше непрекъснато освиркван от почитателите, а също по този начин и.

Манчестър Сити стана първият тим, който се класира за елиминациите на шампионата. Сити победи с 3:0 Йънг Бойс и записа четвърти следващ триумф. Това обаче беше първата суха мрежа за отбора на Хосеп Гуардиола. Йънг Бойс даже не съумя да насочи прецизен удар.

Ерлинг Холанд вкара два гола за британския първенец, Фил Фоудън добави един. Швейцарците също така играха съвсем цялото второ полувреме с човек по-малко след аления картон на Лаупер. във всички шампионати.

Иначе в любопитен миг от мача играчите си размениха фланелки още на почивката. И направиха също и след края на дуела.

Лайпциг също се класира напред. Биковете си осигуриха място на елиминациите след 2:1 над Цървена звезда в Белград. Те имат 9 точки. Звезда и Йънг Бойс са с по една точка.
Източник: flashnews.bg