Милан победи с 2:0 като гост Сасуоло в последния мач

...

Глътка въздух за "Милан" след успех над "Сасуоло"

" Милан " победи с 2:0 като посетител " Сасуоло " в последния мач от 12-ия кръг в Серия " А ".

Двубоят стартира с офанзиви и към двете порти и Чалханоглу пропусна на два пъти за гостите, до момента в който за домакините пропуск направи Мицители. В края на първото полувреме " росонерите " подвигнаха темпото и в 39-та минута откриха резултата посредством Романьоли. В добавеното време на първата част пък Мисироли се озова в отлична позиция да стреля, само че Бонучи с съдбоносен шпагат предотврати съвсем сигурен гол.

През второто полувреме " Сасуоло " по този начин и не откри път към вратата на Донарума, до момента в който гостите направляваха напълно нещата на терена. Логично и стигнаха до второ попадение. То пристигна в 67-та минута, когато Сусо проби от дясно, влезе във вътрешността и с левия крайник вкара хубав гол за 2:0.

До края на мача " росонерите можеха да победят и с по-голям резултат, само че Калинич и Локатели пропуснаха.

Така " Милан " пое глътка въздух след слабите резултати в последно време и с трите извоювани точки към този момент е с 19 и е на седмо място във краткотрайното класиране. " Сасуоло " пък остава на 17-та позиция с актив от 6 точки.
Източник: btvnovinite.bg