Милан победи Пари Сен Жермен с 2:1 в мач от

...

Милан взе реванш от ПСЖ и върза адски възел в групата

Милан победи Пари Сен Жермен с 2:1 в мач от четвърти кръг на груповата фаза на Шампионска лига. С тази победа „ росонерите " си върнаха отчасти за провалянето с 0:3 на „ Парк де Пренс " преди няколко седмици.

С тази победа на Милан група Н се завърза извънредно доста. Борусия Дортмунд е отпред със 7 точки, ПСЖ е втори с 6, Милан трети с 5, а Нюкасъл е финален с 4.

„ Дявола " направи поврат против „ принцовете ", откакто рано-рано изостана с гол на някогашния защитник на Интер - Милан Шкринияр. Почти незабавно италианците изравниха с украшение на Рафаел Леао, наподобяващо задна ножица. Победата за 7-кратния европейски първенец донесе Оливие Жиру, отбелязал при започване на второто полувреме.

Двубоят на „ Сан Сиро " предложи куп забавни положения пред двете порти, две уцелени греди от парижани, както и безчет освирквания към стража на ПСЖ - Джанлуиджи Донарума, минал в Париж точно от Милан като свободен сътрудник.

Милан - Пари Сен Жермен 2:1

0:1 Милан Шкринияр 7`

1:1 Рафаел Леао 11`

2:1 Оливие Жиру 50`

МИЛАН (4-3-3): Майк Менян - Давиде Калабрия, Фикайо Томори, Малик Тиау, Тео Ернандес - Рубен Лофтъс-Чийк, Юнус Муса, Тиджани Райндерс - Кристиан Пулишич, Оливие Жиру, Рафаел Леао

Старши треньор: Стефано Пиоли

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН (4-3-3): Джанлуиджи Донарума - Люка Ернандес, Милан Шкриниар, Маркиньос, Ашраф Хакими - Витиня, Мануел Угарте, Уорън Заир-Емери - Килиан Мбапе, Рандал Коло Муани, Усман Дембеле

Старши треньор: Луис Енрике

Във вторник вечер се изиграха осем дуела от груповата фаза на Шампионска лига. Голямата изненада сервира отборът на Шахтьор Донецк, който се оправи с отбора на Барселона побеждавайки с 1:0.

Дългоочакваният конфликт сред Милан и Пари Сен Жермен приключи с триумф на домакините, които трябваше да обръщат резултата от 0:1 до 2:1.

Манчестър Сити предстоящо нямаше проблеми против Йънг Бойс и се наложи с 3:0, до момента в който най-резултатният дуел от вечерта се състоя в испанската столица, където локалният Атлетико разруши Селтик с 6:0.

Вижте всички резултати и голмайстори:

Група E

FT | Атлетико М - Селтик 6:0

1:0 Гризман 6`, 2:0 Мората 45`, 3:0 Гризман 60`, 4:0 Лино 66`, 5:0 Мората 76`, 6:0 Нигес 85`

FT | Лацио - Фейенорд 1:0

1:0 Имобиле 45`