Милан победи градския съперник Интер с 1:0 след продължения и

...

"Милан" пречупи "Интер" с гол в 104-ата минута

" Милан " победи градския противник " Интер " с 1:0 след продължения и се класира за 1/2-финалите в шампионата за Купата на Италия.

Третият вратар на " росонерите " Антонио Донарума, по-голям брат на титуляра Джанлуиджи, изигра основна роля при дебюта си за клуба.

Джанлуиджи Донарума отпадна от състава поради травма, а на загрявката контузия получи и 40-годишният втори пазач Марко Сторари.

Двата тима бяха изгубили последните си две срещи от шампионата и дуелът беше извънредно значим.
Иван Перишич вкара топката в мрежата на " Милан " в средата на първото полувреме, само че попадението беше анулирано поради засада, откакто основният съдия Марко Гуида употребява системата за видеоповторение.

След час игра Жоао Марио пропиля отлична опция след подаване на Мауро Икарди, като Донарума направи впечатляващо избавяне в обстановката.

Впоследствие вратарят на " росонерите " парира поредно удари на Перишич и Антонио Кандрева, а " червено-черните " също имаха страховит късмет в края, само че Джакомо Бонавентура пропусна от близко с глава.

Възпитаниците на Дженаро Гатузо въпреки всичко стигнаха до гола в 104-ата минута, когато резервата Патрик Кутроне засече подаване на Сусо.

" Милан ", който е противник на " Лудогорец " на 1/16-финалите в Лига ЕВропа, ще играе против " Лацио " на полуфиналите.
Източник: btvnovinite.bg