Милан победи Емполи с 4:2 като гост в мач от

...

Милан разби Емполи с 4:2, Наполи с грандиозна издънка у дома

Милан победи Емполи с 4:2 като посетител в мач от 19-тия кръг на Серия " А ". Гостите не оставиха подозрение кой е по-добрият от двата тима.

Още в 12-а минута Франк Кесие изведе " росонерите " напред с неспасяем шут в долния ляв ъгъл. В 18-а минута Байрами изравни, само че 3 минути преди края на първата част Франк Кесие още веднъж изведе своите напред.

Алесандро Флоренци се разписа в 63-а минута, а 6 по-късно Тео Ернандес изцяло отчая домакините, като с удар по тревата направи резултата 1:4.
 Интер ще зимува на върха в Италия след сложен триумф над Торино, Рома и Фиорентина с неверни стъпки

Интер стана зимен първенец на Калчото

Пет минути преди края Емполи получи право да извърши дузпа. Реферът в началото подмина обстановката, само че след обзор със системата ВАР той уточни бялата точка. Андреа Пинамонти осъществя невъзмутимо и оформи крайното 2:4.

В другия късен мач от през днешния ден Наполи позволи грандиозна издънка откакто загуби вкъщи от опашкаря Специя с 0:1. Единственото попадение падна в 37-а минута, когато Жуан си означи автогол.