Милан победи Болоня с 3:2 като гост в последен мач

...

Милан взе ценна победа срещу Болоня

Милан победи Болоня с 3:2 като посетител в финален мач от 15-ия кръг на Серия А.

Срещата беше по-специална за старши-треньора на Болоня Синиша Михайлович, който се завърна на пейката на своя тим след прекаран следващ курс на лекуване в борбата с левкемията и получи аплодисменти от почитателите и на двата тима.

Кшищоф Пьонтек откри резултата в интерес на Милан от дузпа в 15-атаа минута на срещата, а Тео Ернандес се трансформира в основно настоящо лице в края на първата част, като на първо време повиши на 2:0, а малко по-късно си означи автогол и върна Болоня в мача.

Веднага след почивката Джакомо Бонавентура вкара с акуратен удар и Милан още веднъж поведе с два гола.

В 84-ата минута Никола Сансоне вкара втори гол за Болоня, само че домакините нямаха сили за заключителен напън в търсене на изравнителен гол и Милан завоюва. Реферът на първо време подмина обстановката за дузпата, само че изгледа ВАР и поправя решението си и уточни бялата точка.

Милан заема 10-о мясо с 20 точки, а Болоня остава 12-и с 16 точки.