Милан победи Болоня с 2:0 в мач от третия кръг

...

Милан се върна на победния път след успех над Болоня

Милан победи Болоня с 2:0 в мач от третия кръг на Серия А. Точни за росонерите бяха Рафаел Леао и Оливие Жиру.

Възпитаниците на Стефано Пиоли упражниха домашен напън и откриха резултата в 21-ата минута. Лятното попълнение Шарл Де Кетеларе изведе Рафаел Леао в наказателното поле. Нападателят се разписа с изстрел в близкия ъгъл. Няма различен футболист в шампионата, отбелязал повече домашен попадения от португалеца от началото на 2022 година - 8 гола.

След почивката Оливие Жури удвои задатъка на домакините на стадион " Сан Сиро ". Французинът засече от въздуха центриране на Рафаел Леао и с летящо воле оформи крайния резултат.

Никола Сансоне се опита да върне гостите в срещата, ни ударът му отвън наказателното поле срещна лявата греда на вратата, защитавана от Мик Менян. Играчите на Синиша Михайлович по този начин и не насочиха прецизен удар в хода на дуела.

Шампионът на Италия записа първа суха мрежа за сезона.

Милан оглави класирането с актив от 7 пункта. Болоня заема 17-ата позиция в подреждането с актив от единствено 1 точка..