Милан победи Аталанта с 2:0 в 24-я кръг на Серия

...

Милан взе четвърта поредна победа, Златан се върна

Милан победи Аталанта с 2:0 в 24-я кръг на Серия А. Така първенците се изкачиха на трето място в класирането и се изравниха с с по 47 точки. Лидер е с 65 точки, а Аталанта остава на шеста позиция с 41 точки.

Милан поведе в резултата в 25-ата минута с автогол на вратаря Хуан Мусо, който имаше нещастието да удари топката с гърба си при опит да избави удар от отдалеченост на Тео Ернандес.

Халфът Жуниор Месиас означи второто попадение малко преди края на мача след пас от Рафаел Леао.

Успехът е четвърти подред за отбора на Стефано Пиоли и трети подред на „ Сан Сиро “. Освен това е четвърти следващ триумф без позволен гола – сходно нещо не се е случвало от 2018 година Мачът беше под номер 800 в кариерата на Пиоли (169 за росонерите).

А също така в игра се завърна Златан Ибрахимович. Той смени Оливие Жиру четвърт час преди края. полеви състезател с мач за Милан. Досега върхът се държеше от Алесандро Костакурта (41 години и 25 дни).