Милан допусна грешна стъпка по пътя към класиране за Шампионската

...

Парма измъкна точка от Милан с късен гол

Милан позволи неверна стъпка по пътя към класиране за Шампионската лига през идващия сезон. В мач от 33-ия кръг на Серия " А " " росонерите " приключиха наедно 1:1 като посетители на Парма.

Саму Кастайехо даде задатък на миланския гранд в 69-ата минута, а три минути преди края на постоянното време Бруно Алвеш изравни.

Милан остава на 4-о място във краткотрайното класиране, само че може да бъде изпреварен от Рома. Парма е 13-и с 36 точки.

Първата добра опция пред гол бе за Милан в 5-ата минута, когато удар на Фабио Борини не откри задачата. Малко по-късно Донарума с решителна интервенция спря Фабио Чераволо. В 19-ата минута удар със задна ножица на Антонио Бариля мина около гредата.

В края на полувремето Донарума сподели забележителен инстикт мазета удар на Чераволо след осъществяване на корнер.

През втората част Гатузо предприе офанзивни смени и пусна в игра Кутроне и Кастайехо. Това даде резултат в 69-ата минута. Испанецът се разписа, откакто засече с глава центриране на Сусо.
 Снимка 419257
Източник:

В 73-ата и Кутроне се разписа, само че благодарение на ВАР попадението му беше анулирано поради засада на асистиралия му Пьонтек.

В 77-ата минута Донарума излезе неразчетено, само че Силигарди нацели гредата. Десет минути по-късно Бруно Алвеш извърши съвършено директен свободен удар и изравни резултата.
 Милан победи Лацио с 1:0
Милан излъга Лацио в огромното дерби от кръга в Серия " А "

" Росонерите " с огромна крачка към зона " Шампионска лига "