Микал Бриджис реализира 29 точки за победата на Бруклин над

...

Детройт загуби от Бруклин и изравни най-дългата серия от поражения в историята на НБА

Микал Бриджис осъществя 29 точки за успеха на Бруклин над Детройт със 126:115 като хазаин в среща от постоянния сезон в шампионата на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА). Детройт Пистънс изравни отрицателния връх в НБА със своята 26-а поредна загуба. Тимът стана едвам третият, който губи 26 следващи срещи в един сезон, присъединявайки се към Кливланд от сезон 2010/2011 и Филаделфия от сезон 2013/2014. Баскетболистите на Детройт означиха първите 6 точки в мача, само че повече не си върнаха водачеството в конфликта с Бруклин, откакто изостанаха с 15:16 в началната четвърт.

Бриджис оказа помощ на Нетс да приключат серията си от пет провали, реализирайки 9 от своите 17 изстрела. Той добави 7 асистенции и 6 битки. Кам Томас се включи с 20 точки за домакините, а Джейдън Айви поведе Пистънс с 23 точки, 7 асистенции и 6 битки.

Лука Дончич приключи с 39 точки, 12 битки и 10 асистенции за три четвърти игра при домакинската победа на Далас над Сан Антонио със 144:119. Маверикс стопираха поредицата си от три загуби, а за Дончич завършеният „ трипъл-дабъл “ бе шести за него през сезона и 62-и в кариерата му, което е и девето най-хубаво достижение в историята на лигата. Шест от играчите на Далас записаха 10 и повече точки, водени от Тим Хардауей-младши с 23. Сан Антонио беше без Виктор Уембаняма.

Янис Адетокунбо означи 28 точки, а Боби Портис записа „ дабъл-дабъл “ за триумфа на Милуоки със 130:111 при гостуването на Ню Йорк. Портис се регистрира с 23 точки и 11 битки, до момента в който Адетокунбо добави 7 битки и 7 асистенции за седмата поредна победа на Милуоки. Джейлън Брънсън вкара 36 точки за Никс, които са с актив 5-5 през декември.

Ню Орлиънс претърпя домашен проваляне от Хюстън със 104:106 в различен дуел от НБА през миналата нощ. Алперен Шенгюн и Джабари Смит-младши се отличиха с „ дабъл-дабъл “. Шенгюн приключи с 37 точки, в това число 11 в четвъртата част и овладя 11 битки, а Смит осъществя 26 точки и 11 битки. За домакините Зайън Уилямсън се регистрира с 28 точки, а Брандън Инграм вкара 19.

Орландо надви над Индиана със 117:110 като посетител след 34 точки на Паоло Банкеро и 24 за Франц Вагнер. Меджик постави завършек на серията си от четири загуби. Тайрийз Халибъртън означи 29 точки за Индиана и добави 14 асистенции.

Успех като посетител реализира и Денвър над Шарлът със 102:95. Майкъл Портър-младши приключи с 22 точки, а Джамал Мъри способства с 20 за успеха на Нъгетс. Никола Йокич се отличи с 18 точки, 10 битки и 9 асистенции за гостите. Шарлът загуби седми следващ дуел, макар 22-те точки на Майлс Бриджис.

Атланта загуби вкъщи от Мемфис със 119:125 в мач, в който Дезмънд Бейн означи 37 точки, а Джа Морант се включи 30 точки и 11 асистенции за третия следващ триумф на Гризлис. Трей Йънг осъществя 30 точки и 13 асистенции за Атланта. Това бе и седми следващ мач за него с най-малко 30 точки и 10 асистенции, с което изравни достижението на Оскър Робъртсън за най-дълга сходна серия в историята на НБА.

В останалите мачове от вечерта Торонто загуби от Юта със 119:126, откакто Лаури Марканен и Джордан Кларксън вкараха по 30 точки за Джаз, а Чикаго претърпя домакинско проваляне от Кливланд с 95:109.