Мика Зибанеджад вкара два гола и Ню Йорк Рейнджърс победи

...

Ню Йорк Рейнджърс победи Тампа Бей на старта в НХЛ

Мика Зибанеджад вкара два гола и Ню Йорк Рейнджърс победи Тампа Бей Лайтнинг с 3:1 в " Медисън Скуеър Гардър " на старта на сезона в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ).

Мика Зибанеджад се разписа във втората и третата част за тима от Ню Йорк, а Барклей Гуудроу добави още една шайба девет минути преди края. Стивън Стамкос бе единственият голмайстор за Лайтнинг, откакто бе прецизен в средата на втората третина за единственото резултатно тъждество.

Игор Шестьоркин избави 25 удара на вратата на Рейнджърс, а Андрей Василевски отрази 36 шайби за Лайтнинг. Нюйоркчаните пък взеха дребен реванш за провалянето от Тампа във финала на Източната конференция през предходната година.

" Те са отличен тим и ги познаваме добре. Това обаче е нов сезон и всички започваме от нулата. Аз персонално съм удовлетворен от старта ", сподели Зибанеджад.

Вегас Голдън Найтс пък наложи с 4:3 против Лос Анджелис Кингс във втория мач. Джонатан Марчесо, Джак Ейхел, Уилям Карлсън и Марк Стоун вкараха попаденията за Голдън Найтс, а Габриел Виларди, Ейдриън Кемпe и Артър Калиев бяха точни за Кингс.
Източник: novsport.com