Миграционната система на Обединеното кралство след Брекзит изостря жилищната криза

...
Миграционната система на Обединеното кралство след Брекзит изостря жилищната криза
Коментари Харесай

Миграционната система след Брекзит е обострила жилищната криза, твърди бивш министър

Миграционната система на Обединеното кралство след Брекзит изостря жилищната рецесия в страната и доста частни наематели в този момент харчат 40 % от наличния си приход за наем, сподели някогашен английски министър, представен от вестник " Таймс ". 
Всичко по тематиката: Мигрантска рецесия 1472
Анализ на Нийл О’Брайън, народен представител от торите и някогашен министър по изравняването на стандартите, открива, че макар че Англия има едно от най-ниските равнища на благосъстоятелност върху жилища в Европа, тя също има доста по-високи наеми. Като цяло 38% от семействата харчат повече от 40% от своя приход за жилище спрямо 25% в еврозоната. О’Брайън сподели, че казусът е изключително изострен в Лондон, където 67 % от частните семейства чартърен се оглавяват от човек, роден в чужбина. Той уточни, че до момента в който броят на новите жилища в столицата се е нараснал с 10,7% от 2011 година насам, делът на популацията на Лондон, пристигнало от чужбина след същата същата година е 16,6%.

О’Брайън сподели, че до момента в който мигрантите " не са отговорни за произхода на казуса ", резултатът от миграцията е съдействал за жилищната рецесия и е затруднил оправянето на държавното управление с нея, съобщи БНР. 

Бен Ансел, професор в колежа " Нуфийлд " (Nuffield College), Оксфорд, съобщи за " Таймс ", че до момента в който миграцията е фактор за високите жилищни разноски, тя надалеч не е в челото на листата с аргументите. Вместо това той счита, че относително високите разноски в Обединеното кралство се дължат на растежа на пазара на парцели за покупка за отдаване чартърен и дълъг интервал на ниски лихвени проценти, които са надули цените на жилищата.

Последвайте канала на
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР