Четирима души са арестувани и се разследват във Франция след фаталното потъване на лодка с мигранти в Ламанша.
Това следва смъртта на шестима мъже, които са били на борда на кораба, който изпадна в затруднение близо до Кале в събота.
Повече от 50 други души бяха спасени от френската и британската брегова охрана.
Френските съдии са според съобщенията обмисля повдигане на обвинения, включително непредумишлено убийство срещу заподозрените в Ирак и Судан.
Поне двама от задържаните се смята, че имат връзки с мрежи за трафик на хора, според френски медии .
Съобщено е, че хората на борда са предимно афганистанци, като присъстват и някои суданци.
Карим беше един от около 10 души, на които не беше разрешено да се качат на кораба поради пренаселеност, въпреки че плати на контрабандистите на хора €2000 ($2200; £1700) за място.
Той каза на BBC, че контрабандистите са му обещали "добра лодка" - нещо с дължина поне 10 метра (32 фута), но това, което им е дадено, е само 3 метра.
Двама от приятелите му бяха допуснати на борда и Карим смята, че те са сред загиналите.
Друг мъж, Идрис, успя да оцелее по време на пътуването, но се озова обратно във Франция.
„Имаше твърде много пътници“, каза 22-годишният младеж пред агенция Ройтерс.
"Вълните бяха много силни и лодката се разцепи.
"Половината пътници паднаха във водата и бяха погълнати от морето . Тези, които бяха оставени в лодката, се опитаха да останат живи с помощта на спасителните си пояси."
Спасителите в събота казаха, че това е седмият път тази седмица, когато беше извадил хора от водата, което поражда опасения, че контрабандистите, организиращи пресичането, може да използват дефектна партида лодки.
Английският канал е един от най-натоварените морски пътища в света, с 600 танкера и 200 ферибота, преминаващи през него всеки ден.
Въпреки това, много хора са готови да поемат риска.
Данните, публикувани в четвъртък, показват, че повече от 17 000 мигранти са пристигнали в Обединеното кралство досега тази година, след като са прекосили Ламанша.
Повече от 400 души пристигнаха в малки лодки само в сряда.
BBC също разговаря с Джала в Кале, която каза, че е бягала от огнестрелни нападения в Ирак с младото си семейство. Те многократно са се опитвали да се качат на лодка.
"Това е съдба", каза тя, когато я попитаха какво мисли за потъването в събота.
„Не е опасно за нас. Сблъскахме се с толкова много трудности в моята страна.“
Карим каза, че също така все още иска да се опита да преодолее в Обединеното кралство.
Хуманитарните работници в Кале казват, че през последните седмици пристигат повече мигранти и живеят грубо по крайбрежието. Казват, че много от тях са решени да стигнат до Обединеното кралство, въпреки предупрежденията за опасностите от преминаването.