Mifel Tennis Open, осминафиналСтефанос Циципас – Джон Иснър 6-2, 6-4Стефанос

...

След полунощ: Циципас с бърза победа над Джон Иснър

Mifel Tennis Open, осминафинал
Стефанос Циципас – Джон Иснър 6-2, 6-4

Стефанос Циципас записа безапелационна победа на старта на присъединяване си на АТР 250 шампионата в Лос Кабос. Гъркът се наложи над Джон Иснър с 6-2, 6-4 в мач, който стартира няколко минути преди среднощ локално време.

За Циципас следва седми четвъртфинал от началото на годината, като той имаше цялостно предимство против американеца.

В първия сет финалистът от тазгодишния Australian Open влезе в серия от пет следващи извоювани гейма и взе 20 от последните 21 точки, с цел да поведе с 6-2 за единствено 24 минути игра.

След почивката, въпреки и не толкоз бързо, Циципас довърши започнатото.

По-рано денем Томи Пол се нуждаеше от осем мачбола, с цел да преодолее съпротивата на бразилеца Фелипе Алвес.

Американецът въпреки всичко се наложи със 7-5, 7-6(7) и продължава против Алекс де Минор.