Microsoft в САЩ и се завърна в Индия, за да

...
Microsoft в САЩ и се завърна в Индия, за да
Коментари Харесай

От стигмата до трамплина: Защо провалът вече не е дума табу в стартъп екосистемата на Индия

Microsoft в Съединени американски щати и се завърна в Индия, с цел да построи лично начинание. Предприемачеството тогава не беше нито чествано, нито необятно уважавано. За мнозина към него изглеждаше, че той се отхвърля от всичко, за което е работил, тапия по IIT, мечтана световна работа и постоянна траектория на кариерата.

„ Сега е доста по-готино да си създател “, сподели той пред Livemint. " По-рано да бъдеш създател на започващ бизнес даже се възприемаше като червен байрак, когато се жениш. Но основната смяна е, че неуспехът към този момент не те дефинира. "

InMobi видя четири инициативи, които се провалиха, преди да сътвори петото си в един от първите еднорози в Индия. Истории като неговата помогнаха да се възстановява концепцията, че триумфът постоянно следва голям брой неуспехи.

Кунал Шах, който продаде FreeCharge за 400 милиона $ през 2015 година, се завърна с CRED. По същия метод Sachin Bansal, откакто излезе от Flipkart след продажбата му на Walmart, започва компанията...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР