Miami Open, осминафиналАрина Сабаленка – Барбора Крейчикова 6-3, 6-2Арина Сабаленка

...

Сабаленка надделя над Крейчикова за победа №20 през годината

Miami Open, осминафинал

Арина Сабаленка – Барбора Крейчикова 6-3, 6-2

Арина Сабаленка продължи мощното си показване в Маями с безапелационен триумф над Барбора Крейчикова. Това бе 20-а победа за беларускинята в нейния 22-ри мач от началото на годината, с която тя доближи до петия си четвъртфинал през 2023 година

Там нейна съперничка ще бъде Сорана Кърстя.

Шампионката на Australian Open бе по-ефективна на начален удар, като записа повече асове (8-4) и по-малко двойни неточности (1-5). Световната №2 завоюва 88% от точките си на първи сервис (29/33) и оползотвори три от четирите си шанса за пробив (75%), като в това време избави единствения брейкпойнт, пред който бе изправена.

След равностойното начало Сабаленка съумя да пробие в шести гейм. Крейчикова позволи двойна неточност при 30-30, след което изпрати слайс в мрежата. Впоследствие втората сложена избави брейкпойнт и завоюва подаването си за 5-2. Крейчикова прояви борбеност, като отрази сетбол и редуцира пасива си, само че Сабаленка остана безупречна на сервис и затвори сета при 6-3.

Във втората част съотношението на силите не се промени. Крейчикова на два пъти позволи двойна неточност на брейкпойнт, което оказа помощ на нейната съперничка да реши мача, натрупвайки удобен задатък от 5-1. Сабаленка завърши дуел със сервис гейм на нула за крайното 6-3, 6-2 след 65 минути на корта.