МФК Спартак загуби след продължение и дузпи втория си двубой

...

МФК Спартак загуби с дузпи от Рекреативо Уелва в Шампионска лига

МФК Спартак загуби след продължение и дузпи втория си дуел от групата в Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. След вчерашния триумф с 5:3 над Нистру (Молдова), през днешния ден варненци се изправиха против мощните испанци от Рекреативо Уелва. След нулева първа третина, българският отличник откри резултата посредством Станислав Джамбазов в средата на втората част. Той получи пас непосредствено от вратаря Добромир Господинов и стреля технично около противниковия пазач. В първите минути на заключителната третина обаче испанците стигнаха до цялостен поврат след попадения на Хосе и Касано. Пет минути преди края Мариан Мачиука-Мачи изравни за 2:2 и по този начин прати мача в продължение.

Там попадение не падна, а поради втори жълт картон бе изпъден бразилецът от Спартак Бокиня. Така се стигна до изълнение на дузпи, при които Рекреативо вкара три от петте си удара, а варненци - два.

На 8 юни (сряда) в 21 ч. спартаклии излизат против Бенфика като ще продължат в идната фаза единствено при победа. Групата им е много оспорвана, като и четирите отбора имат по една победа до момента. Вчера Бенфика би Рекреативо с 4:3, а през днешния ден португалците паднаха с 3:4 от Нистру. Така българите даже са водачи в групата сега. За срещата с лисабонския отбор обаче Спартак ще бъде без двамата си бразилци Рафиня и Бокиня, които са осъдени. Треньорът Симеон Христов също е със глоба и ще гледа от трибуните.