Обявиха извънредно положение в Крим и Севастопол
Местните съветски управляващи в Крим и град Севастопол оповестиха изключително състояние от районен мащаб, считано от 13:00 часа на 26 юни. Решението е взето взаимно от ръководителя на района Сергей Аксьонов и губернатора на Севастопол Михаил Развожаев, предава УНИАН.
''Ситуацията с енергоснабдяването в Крим остава сложна, надяваме се, че то ще бъде възобновено в Севастопол до 24 часа. Въвеждаме изключително състояние. Това е належащо, с цел да могат нашите бизнесмени да оценят избрани моменти в обстановки на отговорности като непреодолима мощ. Също по този начин, жителите, в случай че някое значимо съоръжение изгори заради спадове на напрежението, ще могат да се извърнат към общинските комисии за обезщетение'', съобщи в изказване Развожаев.
Официалният претекст за въвеждането на специфичния режим е регулирането на въпроси от финансов, кредитен и административен темперамент, което да разреши по-бързо взимане на решения за стабилизиране на стопанската система и основните сфери за популацията, написа Фокус.
В неделя сутринта, 21 юни, Сергей Аксьонов, назначеният от Русия админ на Крим, насочи пределно ясно обръщение в обществените мрежи: " Уважаеми поданици на Крим, от девет часа продажбите на гориво по бензиностанциите се преустановяват - без значение дали се заплаща в брой, с карта или с ваучери. Това важи както за частните, по този начин и за юридическите лица ". В дните преди този момент на окупирания от Русия полуостров бяха въведени предели за зареждане, а по бензиностанциите се извиваха дълги опашки.
Междувременно несигурното състояние с горивото се усеща и при доставките за супермаркетите, споделя локална жителка пред немската социална телевизия АРД.




