БАБХ затвори потънала в мизерия кланица в Джебел
Месодобивно дружество в Джебел е затворено поради съществени проблеми с хигиената и нарушавания софтуерните условия, оповестиха от Българската организация по сигурност на храните (БАБХ).
До мярката се стига при инспекция в кланицата. Сред засечените нередности са неприятна хигиена в кланичната зала, индустриалните пространства и част от оборудването, развалени подови настилки и стени, корозирали уреди и липса на стерилизация. При клането не са били употребявани и наложителните уреди за дезинфекция. На място са открити 702 кг месо, които би трябвало да бъдат подложени термична обработка.
В пространствата за преправка на компанията са открити над 800 кг храни без нужната маркировка и проследимост, които ще бъдат унищожени - замразени първични материали за месни артикули, пилешко месо, колаген и други
Освен това, в помещение за обработка на месо са били съхранявани скотски боклуци в нарушаване на условията. Дейността на кланицата е спряна до премахване нередностите, а на компанията ще бъдат връчени наложителни наставления и акт за административно нарушаване.
До мярката се стига при инспекция в кланицата. Сред засечените нередности са неприятна хигиена в кланичната зала, индустриалните пространства и част от оборудването, развалени подови настилки и стени, корозирали уреди и липса на стерилизация. При клането не са били употребявани и наложителните уреди за дезинфекция. На място са открити 702 кг месо, които би трябвало да бъдат подложени термична обработка.
В пространствата за преправка на компанията са открити над 800 кг храни без нужната маркировка и проследимост, които ще бъдат унищожени - замразени първични материали за месни артикули, пилешко месо, колаген и други
Освен това, в помещение за обработка на месо са били съхранявани скотски боклуци в нарушаване на условията. Дейността на кланицата е спряна до премахване нередностите, а на компанията ще бъдат връчени наложителни наставления и акт за административно нарушаване.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




