Де Дзерби: Чувството е все едно сме загубили
Мениджърът на Тотнъм Роберто Де Дзерби бе много отчаян след равенството 2:2 с Брайтън. " Шпорите " изпуснаха успеха в добавеното време и наставникът призна, че се усеща все едно са изгубили мача. Още повече, че отборът му изпусна скъпи точки в борбата за избавление.
„ Да, усещам се все едно сме изгубили, тъй като изиграхме добър мач. Брайтън е доста добър тим. В този миг те играят доста мощно. Но мисля, че заслужавахме да спечелим мача, изключително като се има поради, че допуснахме гол в добавеното време след изгубена топка, до момента в който тя беше в наше притежание “, съобщи Де Дзерби.
Тотнъм отново не устоя и се сгромоляса в последните секунди
Въпреки това той съобщи, че е горделив от тима си.
„ Много съм горделив, тъй като играчите дадоха всичко от себе си, с вярната менталност, с вярната кръв, с верния темперамент. Играхме добре с топка. Може би бяхме по-добри през първото полувреме без топка, тъй като през второто страдахме прекалено много при притежанието на противника “, добави експертът.
Той разяснява и грешката на Кевин Дансо, довела до изравняването.
„ Предпочитам да вършим неточности, показвайки темперамент да играем, в сравнение с да допуснем гол без темперамент или храброст. Сега имаме потребност от храброст. За да печелим мачове, би трябвало да бъдем положителни и да играем футбол “, счита италианецът.
Той обаче отхвърля да хвърли бялата забрадка в борбата за оцеляване и даже се цели в пет победи.
„ Още не е свършило. Трудно е, имаме още пет мача. Сега е мъчно да слушате думите ми, само че в случай че наблюдавате играчите и анализирате тяхното равнище, мисля, че можем да спечелим пет следващи мача. Не желая да звучи надменно, тъй като не съм нахален, изключително в този момент, само че имаме задоволително качество, с цел да се борим и да печелим поредни срещи “, добави Де Дзерби
„ Разочарован съм единствено поради резултата, поради моите играчи и поради почитателите, тъй като атмосферата беше невероятна. В една доста тежка обстановка стадионът беше удивителен “, приключи експертът.
„ Да, усещам се все едно сме изгубили, тъй като изиграхме добър мач. Брайтън е доста добър тим. В този миг те играят доста мощно. Но мисля, че заслужавахме да спечелим мача, изключително като се има поради, че допуснахме гол в добавеното време след изгубена топка, до момента в който тя беше в наше притежание “, съобщи Де Дзерби.
Въпреки това той съобщи, че е горделив от тима си.
„ Много съм горделив, тъй като играчите дадоха всичко от себе си, с вярната менталност, с вярната кръв, с верния темперамент. Играхме добре с топка. Може би бяхме по-добри през първото полувреме без топка, тъй като през второто страдахме прекалено много при притежанието на противника “, добави експертът.
Той разяснява и грешката на Кевин Дансо, довела до изравняването.
„ Предпочитам да вършим неточности, показвайки темперамент да играем, в сравнение с да допуснем гол без темперамент или храброст. Сега имаме потребност от храброст. За да печелим мачове, би трябвало да бъдем положителни и да играем футбол “, счита италианецът.
Той обаче отхвърля да хвърли бялата забрадка в борбата за оцеляване и даже се цели в пет победи.
„ Още не е свършило. Трудно е, имаме още пет мача. Сега е мъчно да слушате думите ми, само че в случай че наблюдавате играчите и анализирате тяхното равнище, мисля, че можем да спечелим пет следващи мача. Не желая да звучи надменно, тъй като не съм нахален, изключително в този момент, само че имаме задоволително качество, с цел да се борим и да печелим поредни срещи “, добави Де Дзерби
„ Разочарован съм единствено поради резултата, поради моите играчи и поради почитателите, тъй като атмосферата беше невероятна. В една доста тежка обстановка стадионът беше удивителен “, приключи експертът.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




