Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола коментира победата над Астън

...

Гуардиола обясни защо Халанд и Де Бройне търкаха пейката срещу Астън Вила

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола разяснява успеха над Астън Вила (4:1) в мача от 31-ия кръг на британската Висша лига.

" Изиграхме в действителност добър мач, преди месец на Вила Парк те бяха по-добри. Сега ние бяхме по-добре. Пропуснахме доста положения, само че създадохме доста. Сити игра добре и можеше да вкара повече голове.
 Манчестър Сити - Астън Вила 4:1 в мач от Висшата лига
Манчестър Сити върви с темпото на съперниците, а Фодън още веднъж обра овациите на " Етихад "

" Гражданите " се разправиха с Астън Вила - 4:1

Почивка за Халанд и Де Бройне? Те можеха да играят и да дадат отмора на други играчи. Имаме потребност от свежи играчи и имахме мач с Арсенал единствено преди три дни. Имахме потребност от това, тъй като календарът го изисква ", съобщи Гуардиола пред BBC.

Манчестър Сити има 67 точки и е на 3-то място във краткотрайното класиране на Висшата лига. Астън Вила е на четвърта позиция с 59 пункта.