Вбесеният Гуардиола организирал спешен разговор с играчите късно снощи
Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола е събрал играчите на късен конферентен диалог, с цел да ги уведоми за решението си да напусне клуба след края на сезона. Испанецът се е вбесил от обстоятелството, че тази информация изтече нощес в британските медии. Той се е извинил на футболистите, че са разбрали новината по този метод, и то преди толкоз значимото посещение на Борнемут довечера.
Мачът с Астън Вила ще е последният за Пеп Гуардиола като управител на Манчестър Сити
Испанецът, който досега изведе Сити до 17 значими трофея, отхвърляше в последните седмици да дава каквито и да било знаци, че е решил да си тръгне, като непрекъснато повтаряше, че има контракт с клуба за още една година. Според “Сън ” в събота на играчите е било казано, че Гуардиола остава, тъй че през вчерашния ден те са боли шокирани от новината.
В понеделник, след триумфа за ФА Къп, Гуардиола е имал диалог с президента на клуба Халдун Ал Мубарак, който е направил финален опит да убеди испанеца да остане още една година.
Днес стана ясно, че управлението се е схванало към този момент с Енцо Мареска, който ще подпише контракт за три години, наследявайки на поста Гуардиола.
Енцо Мареска се разбра с Манчестър Сити
Испанецът, който досега изведе Сити до 17 значими трофея, отхвърляше в последните седмици да дава каквито и да било знаци, че е решил да си тръгне, като непрекъснато повтаряше, че има контракт с клуба за още една година. Според “Сън ” в събота на играчите е било казано, че Гуардиола остава, тъй че през вчерашния ден те са боли шокирани от новината.
В понеделник, след триумфа за ФА Къп, Гуардиола е имал диалог с президента на клуба Халдун Ал Мубарак, който е направил финален опит да убеди испанеца да остане още една година.
Днес стана ясно, че управлението се е схванало към този момент с Енцо Мареска, който ще подпише контракт за три години, наследявайки на поста Гуардиола.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




