Мениджърът на Арсенал Унай Емери имаше защо да е доволен

...

Емери: Трябва да даваме шансове на младите

Мениджърът на Арсенал Унай Емери имаше за какво да е удовлетворен след безапелационната победа с 4:0 над Стандард Лиеж в Лига Европа. Наставникът пусна в игра някои млади играчи и те не го разочароваха. Габриел Мартинели осъществя първите две попадение в мача, а Джо Уилок също се разписа. Четвъртият гол пък бе на сметката на Дани Себайос. Испанецът съобщи, че съгласно него би трябвало да се дават сходни шансове на младите и те би трябвало да се възползват от тях.

“Да имаме шест точки след два мача е значимо и ни дава убеденост. Показахме неизменност през всичките 90 минути и можем да изавдим доста позитиви от този мач. Страхотно е, когато играчите дават всичко от себе си, както го направиха довечера. Това е фантастична победа. На моменти имахме проблеми със задържането на топката, само че успяхме да запазим и “чиста” мрежа. Можем да работим над това и да сътворяваме повече положения. Част от играчите бяха изтощени, защото имахме мач и в понеделник, само че все пак играха фантастично. Трябва да даваме шансове на младите и те би трябвало да се възползват от тях. Те са покрай това да играят на най-високо равнище. Днес демонстрираха, че имат качества и умеят и да бележат. Те играят за нас и това е добре”, счита Емери.