МЕМФИС, Тенеси (AP) — ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл с 23

...

ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл, за да помогне на Лейкърс да победи Гризлис, 136-124

МЕМФИС, Тенеси (AP) — ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл с 23 точки, 14 битки и 12 асистенции, Руи Хачимура вкара 32 точки и Лос Анджелис Лейкърс натрупаха огромна преднина през третата четвърт и победиха Мемфис Гризлис със 136-124 в сряда вечерта., Лейкърс завоюваха петата си поредна победа, с цел да изтеглят в границите на 2 1/2 мача от бездействащия Далас за шестото място в Западната конференция, място, което би избегнало игра в игра.

Антъни Дейвис седна против Мемфис, откакто имаше 34 точки и 23 битки за най-хубавите в кариерата си 52 минути против Милуоки. Той хиперразтегна лявото си коляно късно против Бъкс.

Д'Анджело Ръсел добави 23 точки за Лос Анджелис, а Taurean Prince имаше 15.

Дезмънд Бейн поведе Мемфис с 26 точки и 16 асистенции. Джейк Ларавия вкара 14 от своите 25 точки през четвъртата четвърт, а Джейрън Джаксън добави 17. Гризлис изгубиха шест от седем.

Въпреки снадки мач вечер по-рано, Лейкърс изглеждаха добре с ударите си през първото полувреме...