МЕЛБЪРН, Австралия — Коко Гауф победи Марта Костюк със 7-6

...

Измъчваният от грешки Коко Гауф оцеля срещу Марта Костюк, за да стигне до полуфиналите на Australian Open

МЕЛБЪРН, Австралия — Коко Гауф победи Марта Костюк със 7-6 (6), 6-7 (3), 6-2 при грешка- пъстър мач на Australian Open във вторник, с цел да изиска място на полуфиналите.

Четвъртият в ранглистата Гауф избави два сетбола, когато се върна от 5-1, с цел да вземе началния сет на тайбрека, само че беше избутана до решителен сет, преди да завоюва успеха след 3 часа и осем минути.

Гауф направи 51 непредизвикани неточности, девет двойни неточности и единствено 17 уинъра, само че оцеля, с цел да уреди среща със защитаващата купата си Арина Сабаленка или номер 9 Барбора Крейчикова на полуфиналите.

Американецът към този момент завоюва 12 следващи мача в шампионати от Големия шлем, откакто завоюва US Open предишния септември.

Не. 1 Новак Джокович е в деяние по-късно, като се изправя против Тейлър Фриц за място на полуфиналите.