Мелания Тръмп обяви, че разширява програмата за производство на мед

...
Мелания Тръмп обяви, че разширява програмата за производство на мед
Коментари Харесай

Мелания Тръмп разширява програмата за мед на Белия дом с нов кошер

Мелания Тръмп разгласи, че уголемява програмата за произвеждане на мед в Белия дом, като прибавя нов кошер във формата на Белия дом към още два кошера, които се намират в южната част на комплекса от 2009 година насам, съобщи Асошиейтед прес.

Съществуващите кошери могат да доближат до към 70 000 пчели през пиковите летни месеци и да произведат сред 200 и 225 паунда (91 - 102 кг) мед годишно, заяви Белият дом. Новият кошер може да усили производството с още към 30 паунда (13,6 кг), съгласно същия източник.

Съобщението идва малко преди предстоящото идване във Вашингтон на английския крал Чарлз Трети и брачната половинка му кралица Камила за четиридневно държавно посещаване, което включва и публична вечеря в Белия дом във вторник, домакинствана от президента Доналд Тръмп и първата дама.

Чарлз и Камила са последователи на пчеларството. Кралят поддържа най-малко три кошера в Хайгроув Хаус – тяхната частна резиденция в Югозападна Англия – като част от уговорката си към опазването на околната среда и устойчивото развиване. Кралицата също демонстрира интерес към пчелите и е патрон на благотворителна самодейност, която предизвиква ролята на пчелите в устойчивото развиване по света.

Медът, създаден от пчелите в Белия дом, се употребява за подготвяне на храна, като публични дарове от президента и първата дама, както и за дарения към обществени кухни.

Пчелите подкрепят опрашването на зеленчуковата градина в комплекса, основана през 2009 година от тогавашната първа дама Мишел Обама, както и на близка цветна градина и на растителността в Националната алея.

Програмата за пчеларство стартира, откакто дърводелец от Белия дом стартира да отглежда пчели като занимание в комплекса.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР