Мексико страда и все пак измъкна победата срещу Ямайка, но

...
Мексико страда и все пак измъкна победата срещу Ямайка, но
Коментари Харесай

Червен картон за брутален фаул отвори път и за първата изненада на Копа Америка

Мексико страда и въпреки всичко измъкна успеха против Ямайка, само че на висока цена
Първият червен картон на Копа Америка пристигна в характерен за района жанр, а след него потегли и първата изненада на шампионата. Фаворитът Еквадор загуби с 1:2 от Венецуела в мач от група В, откакто от 22-рата минута игра с човек по-малко.

И то, не просто с 10 души, а без звездата си и главен голмайстор Енер Валенсия. Нападателят посегна да довкарва отбита топка след шут на съотборник, само че кракът му отиде високо и непосредствено влезе в региона на врата и брадичката на съперников защитник. Беше като удар от кунг-фу, въпреки явно не това бе задачата на Валенсия.

Първоначално реферът Вилмар Ролдан от Колумбия сподели жълт картон, само че бе извикан на монитора от асистентите си на ВАР. И видя бруталното влизане към този момент на повторения, а те не бяха по никакъв начин приятни. Червен картон.

Еквадор все пак бе по-добрият тим до почивката и справедливо поведе с гол на Йереми Сармиенто в 40-ата минута.
 Венецуела чества втория гол във вратата на Еквадор
Венецуела чества втория гол във вратата на Еквадор
Снимка: Getty Images
През второто полувреме обаче силите не стигнаха, а нападателните играчи на Венецуела потеглиха в офанзива. В 64-ата минута Джондер Кадис изравни с шут по диагонала, а 10 минути по-късно Едуард Бейо довкара топката, отбита от вратаря на еквадорците Алекс Домингес.

Това е едвам осма победа на Венецуела в цялата история на участия в Копа Америка. И пристигна в мач №71 на тима! Ето толкоз значима е изненадата.

В другия мач от група В над 55 хиляди мексиканци извършиха трибуните на стадиона в Хюстън, само че се изтезаха.

Техните любимци въпреки всичко биха Ямайка с 1:0 след хубав гол на Херардо Артеага в 69-ата минута, само че нещата не изглеждаха по никакъв начин добре за Ел Три.
 Мексиканска наслада след попадението на Артеага
Мексиканска наслада след попадението на Артеага
Снимка: AP/БТА
Гол на звездата на Уест Хем Михаил Антонио бе анулиран поради засада при започване на второто полувреме, а " реге бойс " имаше и други обстановки да поведе.

Неговият съотборник на клубно равнище и максимален ас на мексиканския състав Едсон Алварес бе изнесен с контузия още в 30-ата минута, а камерите демонстрираха сълзи на очите му. Предполага се, че няма да играе повече на шампионата.

Следващите мачове в понеделник сутринта наше време:

01:00 ч Съединени американски щати - Боливия (MAX Sport 3 HD)

04:00 ч Уругвай - Панама (MAX Sport 3 HD).
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР