Мексико поведе с 2:1 победи срещу България в мача от

...

Мексико поведе на България в Купа Дейвис

Мексико поведе с 2:1 победи против България в мача от Световна група 2 на Купа "Дейвис "..

Ханс Ач Вердуго и Мигел-Анхел Рейес-Варела надвиха над Александър Лазаров и Габриел Донев с 6:4, 6:4 за 72 минути в мача на двойки в зала "София " и за първи път в дуела дадоха задатък в резултата на гостите.

Двамата мексиканци, чието класиране в международната класация на двойки е покрай топ 100, сервираха устойчиво и не позволиха пробив в мача. Те поведоха с 3:1 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част осъществиха единствен брейк за 5:4, след което затвориха мача при личното си подаване.

"Не мисля, че играхме едва. Но те играят непрекъснато двойки, играят дружно. Не инцидентно единият е към топ 100 в света сега, а другият е бил топ 50. Допуснахме малко неточности, може би в края на втория сет двойната неточност, която направих при 4:4 беше решаваща ", разяснява Лазаров.

България се нуждае от два наложителни победи в оставащите два мача на сингъл, с цел да отстрани противника.

В срещата на първите ракети Димитър Кузманов играе против Херардо Лопес Виясеньор, а в последния мач Адриан Андреев среща Луис Патиньо.

В над 50-годишната си история на участия в Купа "Дейвис " България е обръщала два пъти мач от закъснение 1:2. Това става през 1973 година в София против Белгия и през 1993-а още веднъж в София против Полша.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `