Мексико победи с 2:1 Саудитска Арабия в двубой от група

...

Мексико победи Саудитска Арабия, но отпадна от Мондиал 2022

Мексико победи с 2:1 Саудитска Арабия в дуел от група " С " на Световното състезание по футбол. Успехът не беше задоволителен за " ацтеките " да се класират за осминафиналите. Мексиканците и Полша, които приключват груповата фаза с по 4 точки, само че " тайфа полска " има по-добра голова разлика и продължава в директните елиминации на шампионата в Катар, макар провалянето си с 0:2 против Аржентина, съобщи Българска телеграфна агенция.

Още във втората минута Луис Чавес стреля неопределено, а 10 минути по-късно шут на Мохамед Кано от фаул мина над напречната греда.

В средата на първото полувреме Махамед Ал Уваис избави нов опит за гол на Чавес. Четири минути преди почивката Лосано подаде към Орбелин Пинеда, само че ударът му не беше прецизен.

В шестата минута на спомагателното време на първата част Али Ал Хасан беше доста покрай разкриване на резултата в интерес на саудитите.

Развръзката в дуела пристигна в самото начало на второто полувреме. В 47-ата минута, след центриране от ъглов удар, топката беше пратена на близката греда и Сесар Монтес с пета я насочи към Анри Мартин, който се разписа от близко.

Само пет минути по-късно Луис Чавес от фаул от към 25 метра осъществя за 2:0 във вратата на Саудитска арабия.

В 57-ата минута попадение на Лосано беше анулирано поради засада, а офанзивите на " ацтеките " продължаваха една след друга. В 87-ата минута нов гол на Уриел Антуна също беше анулиран поради засада.

Стигна се до петата минута на спомагателното време, когато саудитите доближиха до уверено попадение за развръзката в групата. Салем Ал Давсари се разписа във вратата, защитавана от Гийермо Очоа, след двойно подаване с Хатан Бахебри.

Мексико зае третата позиция в крайното класиране, до момента в който Саудитска Арабия приключи с 3 точки и е на последно място в група " С ". Мексиканците отпадат в груповата фаза на Световно състезание за първи път след 1978 година.