Мексико и Полша направиха 0:0 в първия си мач от

...

Левандовски изпусна дузпа и продължава да е без гол на Световно при равенство между Полша и Мексико

Мексико и Полша направиха 0:0 в първия си мач от груповата фаза на Световното състезание в Катар. Звездата на поляците Робърт Левандовски пропусна дузпа в 54-та минута, откакто вратарят Гилермо Очоао избави.
Прочетете още
В 27-та минута Алексис Вега насочи удар, който мина около вратата.

Малко по-късно и Луис Чавес стреля, само че също около вратата.

В 52-та минута Ървинг Лозано стреля, само че ударът му беше избавен.

В 54-та минута Полша получи дузпа, откакто Ектор Морено фаулира Левандовски. Първоначално углавен удар не беше отсъден, само че след ВАР съдията отсъди наказателния удар. Зад бялата точката застана Левандовски, чийто удар обаче беше избавен от Очоао, който взе участие на петото си Световно състезание.

В 64-ата минута Едсон Алварес стреля отвън наказателнотот поле, а Анри Мартин се опита да отклони с глава към вратата, само че Шчесни мазета.

В 4-ата минута на добавеното време Якуб Камински бе изведен вдясно от вратата на Очоа и стреля по диагонала, само че вратарят на " ацтеките " избави.

Това беше второ нулево тъждество за деня след мача Дания - Тунис.

Мексико:  Гийермо Очоа, Сесар Монтес, Ектор Морено, Хорхе Санчес, Хесус Гаярдо, Едсон Алварес, Ектор Ерера, Луис Чавес, Алексис Вега, Анри Мартин, Ървинг Лосано

Полша:  Войчех Шчесни, Мати Кеш, Якуб Кивиор, Камил Глик, Бартош Бережински, Никола Залевски, Гжегож Крихояк, Якуб Камински, Себастиан Шимански, Роберт Левандовски, Пьотр Желински
Източник: trafficnews.bg