Мексико и Бразилия играят при 0:0 в полуфинален сблъсък от

...

НА ЖИВО: Мексико 0:0 Бразилия, Георги Кабаков отмени дузпа

Мексико и Бразилия играят при 0:0 в полуфинален конфликт от олимпийския шампионат по футбол в Токио. Двубоят е с начален час 11:00. Срещата е ръководена от най-хубавия български арбитър Георги Кабаков с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Преди това Кабаков свири две мача в Токио - Аржентина против Египет и Южна Корея - Хондурас.

Бразилците можеха да поведат още в първата минута, само че Антъни се размина с остро центриране отляво. Секунди по-късно Кабаков попадна във фокуса на вниманието, откакто се наложи да успокоява темпераментните играчи и на двата тима. Отново "кариоките " бяха покрай попадение в 12-ата минута, когато Гилерме Арана получи добра топка и шутира незабавно с левия крайник. Вратарят Очоа обаче бе заел добра позиция и мазета мощния му шут. Пак стражът на Мексико беше на мястото си в 20-ата минута, който улови изстрел по земя на Антъни от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Дани Алвеш с мощна тупалка от фаул затрудни Очоа, само че той отново се оправи. В 28-ата минута пристигна и първото противоречиво състояние в мача. Бразилия изиска дузпа за рухване на Дъглас Луис и Кабаков я даде, презастраховайки се, защото още в действително време се видя, че Ескивел не прави нарушаване. След намесата на ВАР българският рефер изгледа обстановката на монитора и вярно анулира решението си. Мексико сътвори добра опция от фаул в 37-ата минута. Вега центрира към Хенри Мартин, само че Нино в последния миг мазета в корнер.