Международната боксова федерация (IBF) още миналия месец насрочи мача Кубрат

...
Международната боксова федерация (IBF) още миналия месец насрочи мача Кубрат
Коментари Харесай

Защо Дилиън Уайт още се дърпа за мач с Кобрата?

Международната боксова федерация (IBF) още предишния месец насрочи мача Кубрат Пулев - Дилиън Уайт за елиминационен за статута на формален кандидат за международната купа на Антъни Джошуа, само че двете страни към момента не са се разбрали за изискванията. Това предизвика IBF да насрочи търг за организирането му на 10 май, като към момента сътрудниците на двамата имат време да избистрят контракта между тях.

Защо обаче Дилиън Уайт толкоз време протака договарянията с Пулев? Мечтата на родения в Ямайка боксьор, както и тази на Кобрата, е да стигне до мач за международната купа против Антъни Джошуа. Уайт обаче работи като един по-разглезен войник, тъй като има три разновидността да стигне до дуел за някой от шампионските колани.

 Кубрат Пулев - Кевин Джонсън @@@

Единият от тези разновидности е точно посредством елиминационния двубой с Кубрат Пулев, който ще подсигурява на спечелилия ред да се изправи против първенеца и “златна кокошка” на дивизията Джошуа.

Вторият вид е Уайт да излезе на кръга с Джошуа в една от доброволните отбрани на трофеи на първенеца, което е изцяло реалистично, в случай че Еди Хърн е промоутър и на двамата. Само че Джошуа не мисли още за доброволни отбрани на купите, защото има за цел първо да сплоти всички колани в тежката категория и най-важната му цел е Дионтей Уайлдър. Уайт знае, че като наложителен кандидат ще получи повече пари, в сравнение с при доброволна отбрана, само че пък въобще не може да е сигурен, че ще надделее над Пулев, тъй като мачът се обрисува да е доста оспорван.

Третият вид на Уайт е да нападна международната купа на Световния боксов съвет (WBC), която е владеене на Уайлдър. Ямаецът се надяваше да стане формален кандидат за този пояс, само че вместо това от WBC му насрочиха елиминационен дуел с Луис Ортис. В момента формалният кандидат на тази организация е Доминик Бризийл, което значи, че Уайт ще би трябвало да изчака първо неговия дуел с Уайлдър и чак тогава да получи своя късмет. И това в случай, че победи Ортис, което въобще не е несъмнено.

The IBF have ordered Whyte to take on Pulev in an IBF eliminator@DillianWhyte @KubratPulev pic.twitter.com/1DlPcpeEgn
— Jab Apparel (@JAB_Apparel) April 2, 2018
В случая Уайт желае да стигне до огромните пари и мач за международна купа с най-малък риск, а евентуалните му противници в лицето на Пулев и Ортис няма да са новобранци против него на кръга (меко казано), което е повода за протакането на организацията на който и да е мач.

Роденият в Ямайка боксьор бе нокаутиран от Антъни Джошуа в седмия рунг през декември 2015 година и с помощта на положителния мениджмънт от страна на Еди Хърн записа по-късно седем следващи победи, само че против неубедителни съперници, които въобще не може да се съпоставят нито с Пулев, нито с Ортис. Не е изключено той да избра просто да изчака реда си и с помощта на общия си промоутър с Джошуа да получи вероятно късмет за присъединяване в доброволна отбрана в околните 2 години.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР