Между шест и осем партии в парламента и безспорен победител

...
Между шест и осем партии в парламента и безспорен победител
Коментари Харесай

Първи резултати от избори 2022: ГЕРБ печели безапелационно със 7% пред ПП

Между шест и осем партии в Народното събрание и неоспорим победител – това демонстрират първите резултати от екзит пол на изборите за 48-ото Народно заседание. ГЕРБ са безапелационно първи с 6-7% пред Политическа партия, съгласно данните на четирите организации, които публично мерят гласовете от вота: „ Алфа Рисърч “, „ Маркет Линкс “, „ Тренд “ и „ Галъп “.

С близки стойности на третото, четвъртото и петото място са Движение за права и свободи, Българска социалистическа партия и „ Възраждане “. Демократична България са шести, а Има Такъв Народ и „ Български напредък “ ще би трябвало да изчакат окончателното броене от Централната изборна комисия, с цел да е несъмнено дали влизат в Народното събрание или остават под чертата.

Избирателната интензивност още веднъж е на извънредно ниско равнище от към 40% – покрай предходния избор предходната есен.

Как ще се разпределят мандатите ще стане ясно след оповестяването на окончателните резултати от ЦИК.

 

Данни от екзит пол на „ Алфа Рисърч “

ГЕРБ – 25,5%

„ Продължаваме промяната “ – 19,9%

Движение за права и свободи – 14,4%

Българска социалистическа партия – 10,2%

„ Възраждане “ – 10%

Демократична България – 7,9%

Има Такъв Народ – 4,2

„ Български напредък “ – 2,9%

 

Данни от екзит пол на „ Галъп “

ГЕРБ – 24,6%

„ Продължаваме промяната “ – 18,9%

Движение за права и свободи – 14,8%

Българска социалистическа партия – 10,9%

„ Възраждане “ – 10,1%

Демократична България – 7,4%

Има Такъв Народ – 4,6%

„ Български напредък “ – 4%

Източник: tribune.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР