Бутат последните оцелели сгради до мол „Галерия“: Ето какво ще се появи на апетитния терен в Бургас
Между 16:00 и 17:00 часа в петък с гърмеж. Същата орис ще последват и прилежащите няколко обекта, в които напълно до неотдавна развиваха дейна комерсиална активност . Към днешна дата те към този момент са освободени и чакат да бъдат изравнени със земята.
На терена към този момент тече интензивно строителство Снимка: Искра.бг Сградите, които ще бъдат съборени. Снимка: Искра.бг Сградите са готови за срутване, Снимка: Искра.бг Сградите са готови за срутване, Снимка: Искра.бг В постройките до неотдавна се осъществяване комерсиална активност. Снимка: Скрийншот от " Гугъл Streets View " Изграждането на комерсиалния парк ще стартира, откакто бъдат съборени последните здания В постройките напълно до неотдавна се извършваше комерсиална активност. Снимка: " Скрийнщот от " Гугъл Streets View "През последните години парцелът стана много вкусен , откакто регионът се трансформира в един от най-бързоразрастващите се в Бургас. За това повлияе построяването на връзката сред булевардите „ Струга “ и „ Даме Груев “ , която свърза тази част на ж.к. „ Славейков “ с центъра на града. Това своя страна способства до бурно развиване и строителство, като с изключение на мол „ Галерия “ наоколо бе построен плувания басейн „ ОЗК Арена “, очна клиника „ Д-р Хубенов “, а парк „ Света Троица “ бе отчасти ремонтиран .
Всичко това направи съществуването на складови бази и обекти за търговия на едро там незадоволително рентабилно , защото регионът притегля от ден на ден бургазлии и посетители на града, което го прави подобаващ за насърчаване на комерсиална активност. Поради тази причина на мястото на освободения терен ще бъде построен съвременен ритейл парк, в който да се настанят някои международни марки .
Ще бъде построена обширна комерсиална зона вид парк за търговия на дребно, към която ще бъдат приобщени паркинг, алеи и озеленена повърхност. Паркът ще включва три здания във формата на буквата „ П “ , които ще се виждат от преминаващите пешеходци и водачи по бул. „ Даме Груев “.
Ритейл парк (от англ. retail park) е вид комерсиална зона, която включва голям брой магазини и обекти за търговия на дребно, ситуирани на едно място, нормално в периферията на града или в бързоразвиващ се регион. Тези зони постоянно включват разнообразни магазини за облекло, техника, хранителни и други артикули , нормално с огромни площи за паркиране и добра транспортна досегаемост.
Ритейл парковете се разграничават от обичайните търговски центрове (молове) по това, че нормално не са затворени под един покрив и имат повече открити площи . Магазините в ритейл парка нормално са ситуирани в обособени здания или в общи здания във формата на писмен знак „ П “ или „ L “ , към които има паркинг, зелени площи и алеи за пешеходци. Този вид комерсиална зона е известен поради удобството и лесния достъп с коли , което го прави желан от доста консуматори.
Визуализации на бъдещия план са още през 2023 година. Очаква се след събарянето на последните здания и извозването на огромното количество строителни боклуци да стартират и дейните действия по създаване на плана.
Как ще бъде преобразена „ Дупката “ в Бургас? Студенти от УАСГ ще дадат своите оферти




