Мехелен триумфира с Купата на Белгия след обрат над Гент

...

Втородивизионният Мехелен спечели Купата на Белгия

Мехелен победи с Купата на Белгия след поврат над Гент с 2:1 във финала, игран в Брюксел. Никола Сторм и Херман Мера означиха головете за сензационния триумф на тима, воден от Вутер Вранкен. Мехелен към този момент завоюва промоция за елита и стана едвам вторият втородивизионен отбор, който ликува с Купата на Белгия. За последно това стори към този момент несъществуващият Расинг Турнай през 1956 година.

Жан-Люк Домпе даде преднина на Гент в 32-ата минута с удар от наказателното поле, само че в 38-ата Никола Сторм възвърне равенството. Победата на Мехелен донесе Херман Мера с глава в средата на второто полувреме.

Неотдавна Мехелен се оказа в центъра на корупционен скандал. Клубът бе упрекнат във финансови измами и опит за споразумяване на два мача в края на предишния сезон, с които да се избави от изпадане.

Гент е на последно място в първата шестица на белгийското състезание след серия от 6 мача без победа.