Медицински университет – Пловдив е организатор и домакин на Лятно

...
Медицински университет – Пловдив е организатор и домакин на Лятно
Коментари Харесай

Лятно училище с международно участие в МУ – Пловдив

Медицински университет – Пловдив е уредник и хазаин на Лятно учебно заведение с интернационално присъединяване, което ще се организира в интервала 25-27 юли 2025 година Инициативата е част от дейностите по Програмата за стратегически научни проучвания и нововъведения в полза на развиването на МУ – Пловдив (ПСНИИР-МУП) и се реализира в съдействие с Европейската биомедицинска и софтуерна асоциация (EBTNA), оповестяват от вуза.

Програмата на Лятното учебно заведение включва 10 научни сесии, в границите на които ще вземат участие 10 водещи интернационалните лектори от влиятелни университети в Италия, Турция, Англия, Чехия, Съединени американски щати (Сан Диего) и Канада (Монреал). Сесиите ще бъдат модерирани от изтъкнати учени, приети експерти в своите научни области.

По време на събитието 14 проучвателен екипа от МУ-Пловдив ще показват задачите, дейностите и развиването на стратегическите и приложните планове, които управляват, като по този метод ще показват научния капацитет и интернационалната съгласуваност на университета.

Специален акцент в програмата са неофициалните срещи „ Meet the Expert “, в границите на които откривателите на МУ-Пловдив ще имат опция за пряк разговор с интернационалните посетители, продан на опит, хрумвания и научно ентусиазъм.

Лятното учебно заведение е със поръчка да се утвърди като платформа за междуинституционално съдействие, менторство и академична подвижност, в сходство със стратегическите цели на университета за създаване на новаторска и устойчива академична и изследователска среда.
Източник: zdrave.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР